wtorek, 6 marca 2012

Agat karneol

Z Wikipedii dowiedziałam się, że "Większość oferowanych dziś karneoli to barwione i następnie poddawane działaniu wysokiej temperatury agaty." A na stronie www.marmad.pl znalazłam taką informację o karneolu:
"KARNEOL - kamień odwagi. Łagodzi dolegliwości reumatyczne, dobrze działa na żylaki, kłopoty z krążeniem i płucami. Uspokaja, poprawia koncentrację, wspomaga leczenie reumatyzmu, bezpłodności, bólów głowy, pomaga pomyślnie zdawać egzaminy. Pomaga w koncentracji i symbolizuje aktywne działanie. Dostarcza nowej energii witalnej i sprzyja twórczemu myśleniu. Pomaga osobom nieśmiałym wyrażać własne uczucia, a do ogniska domowego wnosi spokój i harmonię."
Czyli najnowsza bransoletka to dobry prezent dla studentki na przykład. :))313 - agat karneol kostki, sznurek woskowany brązowy

3 komentarze:

 1. Fajna. Dobry prezent też dla bezdzietnych i starszych ;)Fajne ciekawostki.

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo urokliwa bransoletka:)

  Zaczynam obserwować:)
  Tymczasem zapraszam do siebie:
  filc-soutache.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. Ciekawe, że kamienie mają taki wpływ na nasze ciało. Wierzyć temu czy nie wierzyć? W każdym razie wszystkie lecznicze właściwości tej bransoletki by mi się przydały. Bransoletka w sam raz dla mnie;)

  OdpowiedzUsuń

Podoba ci się? Nie podoba? Napisz co myślisz! Wasze komentarze to sens prowadzenia tego bloga :) Za wszystkie konstruktywne uwagi bardzo dziękuję.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...